mesutmurt.com
rss google pinterest
  SEO & WEBMASTER ARAÇLARI     VİDEOLAR     PROGRAMLAR     İLETİŞİM     İP ADRESİM  


Linux İşletim Sisteminde Root (kök kullanıcısını) Aktif Yapmak
Linux İşletim Sisteminde Root (kök kullanıcısını) Aktif  Yapmak 14-08-2014  |  28487 OKUNDU
Linux’te sınırsız yetkiye sahip olan root (kök kullanıcısı) 'dir. Diğer kullanıcılar yönetici haklarına sahip olsalar bile sınırsız yetkiye sahip değildir. Herhangi bir root hakkı gerektiren işlemlerde ise kullanıcılara geçici olarak "sudo" ile root hakları vermeniz gerekmektedir...»
Videoların Otomatik Oynatma Özelliğini Kapatın
Videoların Otomatik Oynatma Özelliğini Kapatın 13-08-2014  |  1909 OKUNDU
Sosyal paylaşım platformunun fonemeni Facebook yeni özellikleri ile daha da büyüyor.Facebook’un eklediği son özeliklerinden biride "Videoları Otomatik Oynat" ma özelliği. Yazının devamında bu özelliği nasıl kapatacağınızı öğrenebilirsiniz. ..»
Google, Chrome’nun son sürümü olan Chrome 36’yı resmi olarak yayınladı.
Google, Chrome’nun son sürümü olan Chrome 36’yı resmi olarak yayınladı. 19-07-2014  |  1850 OKUNDU
Google Windows, Mac, Linux ve Android kullanıcıları için Chrome’nun son sürümü olan Chrome 36’yı resmi olarak yayınladı...»
Active Directory’den Silinen Kullanıcıların Geri Getirilmesi
Active Directory’den Silinen Kullanıcıların Geri Getirilmesi 16-07-2014  |  3697 OKUNDU
Quest Object Restore for Active Directory, ücretsiz ve kurulumu kolay olan grafik ara yüzlü bir programdır. Bu araç sayesinde, AD üzerinde yanlışlıkla silmiş kullanıcıları / objeleri / nesneleri rahatlıkla geri getirebiliriz...»
Ubuntu Server Üzerine Webmin’in Kurulması
Ubuntu Server Üzerine Webmin’in Kurulması 14-07-2014  |  3300 OKUNDU
Webmin, Unix sistemleri için geliştirilmiş web tabanlı sistem yönetim aracıdır. Daha çok Perl dilinde geliştirilmiş ve bsd-like lisansı ile çıkarılmaktadır bu yüzden ücretsiz ve açık kaynak kodlu olarak yayınlanmaktadır...»
‘Bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız’ Hatası ve Çözümü
‘Bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız’ Hatası ve Çözümü 07-07-2014  |  14336 OKUNDU
Domainde logon olmak istediğinizde “Bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız (The trust relationship between this domain and the primary domain failed)” uyarısı alıyorsanız bunun birkaç nedeni vardır...»
Domain Kullanıcısına Local Admin Yetkisi Vermek
Domain Kullanıcısına Local Admin Yetkisi Vermek 02-07-2014  |  25265 OKUNDU
Bir etki alanı (domain) üzerinde oturum açan kullanıcıların (domain users) hemen hemen hiç yetkisi yok gibidir. İp değiştiremezler, program ekleyip/kaldıramazlar vs. Bu kısıtlamalar nedeniyle bazı birimlere veya yöneticilere rahat çalışabilmeleri için yerel yönetici (local admin) yetkileri verebiliriz...»
Güvenli ve Güçlü Şifre Oluşturma Yöntemleri
Güvenli ve Güçlü  Şifre Oluşturma Yöntemleri 28-06-2014  |  10847 OKUNDU
Güvenliğin sağlanması açısından ilk adım ise hatırlanması kolay, tahmin edilmesi zor ve Brute Force, Dictionary Attack gibi saldırılara karşı dayanıklı şifrelere oluşturabilmektir...»
Site Ziyaretçilerinin İp Adresi, İşletim Sistemi, Bilgisayar Çözünürlüğü Hakkında Bilgi Sahibi vs. Olmak
Site Ziyaretçilerinin İp Adresi, İşletim Sistemi, Bilgisayar Çözünürlüğü Hakkında Bilgi Sahibi vs. Olmak 27-06-2014  |  5228 OKUNDU
Site tasarlarken hedef kitle hakkında bilgi sahibi olmak isteyebiliriz. Ziyaretçilerin tercihleri hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursak tasarımlarımızda o doğrultuda geliştirebiliriz . BU bilgiler ise IP adresi, işletim sistemi, bilgisayar çözünürlüğü ve tercih ettiği tarayıcı (browser) vs. olabilir...»
İlk Sayfa    « Önceki   1  2  3  4  5  6  7   Sonraki»   Son Sayfa
Copyright © 2013 - 2019 E-Posta : bilgi@mesutmurt.com
IP Adresi Nedir |Bilişim ve Teknoloji | e-devlet.co