mesutmurt.com
rss google pinterest
  SEO & WEBMASTER ARAÇLARI     VİDEOLAR     PROGRAMLAR     İLETİŞİM     İP ADRESİM  

HDGraph ile Disk Yönetimi Ve Gereksiz Dosyaların Silinmesi

21-08-2014  |  2130 OKUNDU

Disk alanı kullanımı ve yönetimi kimsenin önemsemediği ama herkesin mustarip olduğu bir konudur.  İnternette her beğenilen ve kaydedilen resim/dokümanlar/programlar ve videoların kısa zamanda disk alanının dolmasına neden olmaktadır. Sonrası ise (düzenlemek, gereksiz olanlarını silmek vs) bilgisayar kullanıcıları için tam bir arapsaçı.

Bu aşamada bilgisayar kullanıcıların işini kolaylaştıracak üçüncü parti yazılımlar devreye giriyor. Bu yazılımlardan biride grafiksel bir ara yüz sunan ve ücretsiz olan HDGraph programı. Program, dizin ve alt dizinlerini boyutları ile birlikte tek bir grafik üzerinde size gösteriyor.  Grafik üzerine çift tıklayarak aynı grafiği o dizin içinde görebilirsiniz.

Bu şekilde disk alanı kullanımı, düzenlenmesi ve gereksiz dosyaları bularak silmenize yardımcı oluyor. Program 282 KB boyutunda zip dosyası ve herhangi bir kurulum gerektirmiyor.  Çalıştığı sistem ise  Windows XP, Vista, Windows 7 ve Windows 8. 

Dosyayı indirmek için tıklayın.


KULLANIMI

1. Zip dosyasını indirdikten sonra HDGraph.exe 'ye tıklayın.2. Analiz etmek istediğiniz disk sürücüsünü (1) seçin. Ve "Scan/Refresh" (2)  butonuna tıklayın. Program dizinleri boyutları ile grafiksel olarak size gösterecektir. Hangi dizini görüntülemek istiyorsanız (3) çift tıklayın.3. Bu şekilde klasörler arasında kaybolmadan diskte gereksiz şekilde alanı dolduran klasör ve dosyaları bularak düzenleyebilir veya silebilirsiniz.


Copyright © 2013 - 2019 E-Posta : bilgi@mesutmurt.com
IP Adresi Nedir |Bilişim ve Teknoloji | e-devlet.co
Bu Yazı İlginizi Çekebilir
‘Bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız’ Hatası ve Çözümü
HDGraph ile Disk Yönetimi Ve Gereksiz Dosyaların Silinmesi