mesutmurt.com
rss google pinterest
  SEO & WEBMASTER ARAÇLARI     VİDEOLAR     PROGRAMLAR     İLETİŞİM     İP ADRESİM  

Video : DDoS daldırılarılarını görselleştirilmiş halini bilimkurgu tadında izleyin

24-01-2014  |  2660 OKUNDU

Bir çoğumuz DDoS (Distributed Denial of Service) saldırılarını duymuşunuzdur ama çoğu insan DDoS saldırıların neye benzediğini hayal dahi edemez.  İnternet dünyasında en çok kullanılan bir saldırı türü olan DDoS saldırılarından korunmak oldukça zordur.  Buradaki amaç daha önce ele geçirilmiş zombi bilgisayarlar (Botnetler) kullanılarak hizmet veren sunucuya aşırı talepte bulunmak  ve aşırı talebi karşılayamayan sunucunun hizmet göremez duruma getirmektir. Yani belli süre erişimi durdurmak.  

Daha açıklayıcı olması bakımından DDoS saldırısı olmasa da hemen hemen hepimizin yaşadığı su örneği vermekte bir sakınca yok sanırım. ÖSYM sitesi üzerinde son saate bırakılan kayıtlar veya sınav sonuçlarının açıklandığı ilk saatler.  Bu hepimize tanıdık geldi değil mi ?

Peki neye benzer DDoS saldırısı ? VideoLAN geliştirici Ludovic FauvetLogstalgia (Website Access Log Visualization)  adındaki web sitesi erişim günlüğünü görselleştirme aracını kullanarak DDoS saldırısını görselleştirmeyi başarmış. 

Aşağıdaki videolarda DDoS saldırısı karşısında bir sunucunun veya web sitesinin vermiş olduğu inanılmaz mücadeleyi bilimkurgu filmi tadında izleyin.

 


Copyright © 2013 - 2019 E-Posta : bilgi@mesutmurt.com
IP Adresi Nedir |Bilişim ve Teknoloji | e-devlet.co
Bu Yazı İlginizi Çekebilir
Backtrack 5 Metasploit’in web arayüzüne ulaşmak …
Video : DDoS daldırılarılarını görselleştirilmiş halini bilimkurgu tadında izleyin