mesutmurt.com
rss google pinterest
  SEO & WEBMASTER ARAÇLARI     VİDEOLAR     PROGRAMLAR     İLETİŞİM     İP ADRESİM  

2014’te hayatımızı etkileyecek teknolojiler

30-12-2013  |  2263 OKUNDU

Malum teknoloji hayatın her alnında baş döndürücü hızla gelişiyor.  Rekabetin bu kadar çetin ve tüketim kültürünün hakim olduğu dünyada müşterilerine yeni teknoloji sunamayanlar  firmalar kepenk kapatmak zorunda kalıyor.  Zaman gazetesi de 2014’te hayatımızı etkileyecek teknolojiler foto galeri hazırlamış. Onlardan ilgimi çeken bir kaçı..

GİYİLEBİLİR BİLGİSAYARLAR:  Çip teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, bilgisayarlar önce dizüstümüze geldi sonra da cebimize girdi. Bir sonraki adım ise giyilebilir bilgisayarlar. Google Glass, Sony ve Samsung’un akıllı saatleri, Nike Fuel bileklik bu teknolojinin öncüleri oldu. Apple’ın da buna benzer bir ürün üzerinde çalıştığı yönünde ciddi söylentiler var. 2014 yılında giyilebilir bilgisayarları etrafımızda daha çok göreceğiz.

HAREKET SENSÖRLÜ KAMERALAR: Intel ve Creative Labs’ın üzerinde çalıştığı çift-lensli 3 boyutlu kameralar, kullanıcıların el, kol, yüz ve mimik hareketlerini algılayabiliyor. 2014 yılında çıkan yeni model ultrabooklarda bu kameraları sıklıkla göreceğiz. Bu sayede yüzümüzü bir şifre olarak kullanmak veya el hareketiyle bilgisayarlara kumanda etmek mümkün olacak.

BİOMETRİK VERİ OKUYAN CİHAZLAR: Ses komutlarıyla iPhone’u kontrol etmemize imkan veren Siri, sesli arama yapan Google, parmak iziyle telefonu açma imkanı veren Touch ID benzeri teknolojiler yaygınlaşıyor. Üstelik bu sayede daha az şifre ezberleyeceğiz.

Diğer teknolojiler için http://www.zaman.com.tr/multimedia_getGalleryPage.action?sectionId=1&type=foto&galleryId=143020&activePic=1 sayfası ziyaret edileblir.

Apple kurucusu ve efsanevi lideri  Steve Jobs “İnsanlar çoğunlukla siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar.” demişti. 2014'te de teknoloji şirketleri karşımıza bizim ihtiyacımız olan ama bilmediğimiz ve onların bildiği ne tür teknolojiler ile cıkacaklar ?

 


Copyright © 2013 - 2019 E-Posta : bilgi@mesutmurt.com
IP Adresi Nedir |Bilişim ve Teknoloji | e-devlet.co
Bu Yazı İlginizi Çekebilir
Dört Adımda Arabayı En Uygun Park Ermenin Formülü
2014’te hayatımızı etkileyecek teknolojiler