mesutmurt.com
rss google pinterest
  SEO & WEBMASTER ARAÇLARI     VİDEOLAR     PROGRAMLAR     İLETİŞİM     İP ADRESİM  

Viral Reklam Nedir ?

13-11-2013  |  2427 OKUNDU

Viral reklam, internet üzerinde büyük çoğunlukla video yapımı olarak, e-posta yolu veya video paylaşım sitelerinde kullanıcıların ağızdan ağıza yöntemi ile yaydıkları bu yüzden deviral yani virüse benzetilen kendi kendine yayılan yeni nesil bir reklam metodudur.

Viral reklamlar ikiye ayrılmaktadır: Gerçekten son kullanıcı tarafından çekilen reklamlar, reklamı yapılacak firmanın kendisi tarafından çektirilenler.

Bu reklamlara genelde video paylaşım sitelerinde rastlanmaktadır. Tesadüfen bir kullanıcı herhangi bir ürünü hedef alan veya onu savunan bir video çeker ve bu video çok başarılı ise yayılır. Genelde firmalar daha sonra bu reklamı satın alma yoluna giderler.Son kullanıcı viral reklamları
Reklamı yapan firma tarafından yapılanlar

Burada izlenen yol ise firmanın profesyonel bir ekibe sipariş olarak bir viral reklam vermesidir. Ama buradaki en önemli nokta bunun amatör bir çekim olarak gözükmesidir.

Twitter ve viral reklamlar
Sahip olduğu retweet özelliği, Twitter’ı viral reklamların yayılması için önemli bir mecra haline getirmektedir. Etkili kullanıcılar belirlenip ikna edilerek hazırlanan viral reklamı paylaşması sağlanır ve yeterince retweet alarak geniş kitleye ulaşması ve mümkünse “Gündem”e girmesi sağlanır

 http://tr.wikipedia.org/wiki/Viral_reklam


Copyright © 2013 - 2019 E-Posta : bilgi@mesutmurt.com
IP Adresi Nedir |Bilişim ve Teknoloji | e-devlet.co
Bu Yazı İlginizi Çekebilir
Domain Kullanıcısına Local Admin Yetkisi Vermek
Viral Reklam Nedir ?